info@svoboda-cr.cz


Výparníkové ochlazovače

Výparníkové ochlazovače

Výparníkové ochlazovače mají velmi malý odběr proudu (jen pro ventilátor a v intervalech pro čerpadlo vody), ale mnohonásobně větší výkon. Odpařením každého gramu vody je vzduchu odebrána energie 540 cal.

Maximální výkon je např.:

 • při 37°C a 15% vlhkosti ... 4,05 kW,

 • při 37°C a 30% vlhkosti ... 3,03 kW,

 • se stoupající vlhkostí výkon klesá.

  Jedná se o otevřený systém vzduch/voda v tom smyslu, že vzduch vháněný do kabiny automobilu musí mít možnost uniknout ven. Zvláště zapneme-li ventilátor naplno, je dobré např. o 1 cm stáhnout postranní okna.

  V minulém roce byl a i nadále zůstává nejprodávanějším výparníkovým ochlazovačem R-Evolution 24V se zástavbovou výškou 155 mm.

  Klimatizací určenou pro obytné vozy, přívěsy nebo nákladní automobily, vhodnou pro kempování nebo zastávky na přespání je Bycool Camper.

  Pro stroje pracující v prašném prostředí je vhodný ochlazovač MIKROFILTER 12V upravený pro traktor. Má menší nádrž na vodu (jako CAMPER) a je možné ho montovat do tenčí střechy.

  Pro kabiny kamionů, kde není možno z jakéhokoliv důvodu použít střešní klimatizaci, dodává firma SVOBODA & SVOBODA ochlazovač Bycool Mochila, který se umístí na zadní část kabiny.

  Aby nedošlo k znečištění vody, je třeba u všech výparníkových ochlazovačů vyměnit minimálně 1x za sezonu antibakteriální zátku. Velkým ulehčením pro obsluhu je, že se do nádrže na vodu nepřimíchávají žádné chemikálie. Antibakteriální zátka je patentem firmy Dirna.


Rychlý kontakt

SVOBODA & SVOBODA s.r.o.
Nerudova 1448
511 01 TURNOV

Prodej: +420 725 376 372
Servis: +420 607 042 728
Fax: +420 481 325 733
E-mail:


© 2020, SVOBODA & SVOBODA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑