Nabízíme tyto typy výparníkových klimatizací včetně odborné montáže: 

 

Výparníkové ochlazovače mají velmi malý odběr proudu (jen pro ventilátor a v intervalech pro čerpadlo vody), ale mnohonásobně větší výkon. Odpařením každého gramu vody je vzduchu odebrána energie 540 cal.

Maximální výkon je např.:

 • při 37°C a 15% vlhkosti ... 4,05 kW,

 • při 37°C a 30% vlhkosti ... 3,03 kW,

 • se stoupající vlhkostí výkon klesá.

  Jedná se o otevřený systém vzduch/voda v tom smyslu, že vzduch vháněný do kabiny automobilu musí mít možnost uniknout ven. Zvláště zapneme-li ventilátor naplno, je dobré např. o 1 cm stáhnout postranní okna.

  V minulém roce byl a i nadále zůstává nejprodávanějším výparníkovým ochlazovačem R-Evolution 24V se zástavbovou výškou 155 mm.

  Klimatizací určenou pro obytné vozy, přívěsy nebo nákladní automobily, vhodnou pro kempování nebo zastávky na přespání je Bycool Camper.

  Pro stroje pracující v prašném prostředí je vhodný ochlazovač MIKROFILTER 12V upravený pro traktor. Má menší nádrž na vodu (jako CAMPER) a je možné ho montovat do tenčí střechy.

  Pro kabiny kamionů, kde není možno z jakéhokoliv důvodu použít střešní klimatizaci, dodává firma SVOBODA & SVOBODA ochlazovač Bycool Mochila, který se umístí na zadní část kabiny.

  Aby nedošlo k znečištění vody, je třeba u všech výparníkových ochlazovačů vyměnit minimálně 1x za sezonu antibakteriální zátku. Velkým ulehčením pro obsluhu je, že se do nádrže na vodu nepřimíchávají žádné chemikálie. Antibakteriální zátka je patentem firmy Dirna.