AURORA

Bylo to v roce 1919, kdy byla podepsána Versaillská smlouva. Itálie, stejně jako celá Evropa, se probouzela z poválečné krize plná nadějí a očekávání. Právě v těchto chvílích byly položeny základy ke vzniku prvního opravdového italského plnicího pera Aurora. Stál za ním bohatý turínský obchodník s textilem, který si splnil dlouho plánovaný sen. V tomto osudovém roce byl zrozen příběh per Aurora, která se stala synonymem úspěchu. Již od samého počátku existence firmy bylo zjevné, že její psací nástroje jsou nenapodobitelně jedinečné a kvalitní. Výjimečný nadčasový styl, který od samého počátku reprezentuje vysokou úroveň řemeslného zpracování, využívá vzácných materiálů, které dodávají výrobkům Aurora takovou přitažlivost.

Aurora byla jednoduše vždy o kus napřed před svými konkurenty a to zejména díky kombinaci italské umělecké tradice a designu. Každý model je připravován a vyráběn s vášní a neoddiskutovatelnou kvalitou. Představuje proto nový posun v historii společnosti, která byla vždy orientována na dosažení nejvyšších standardů kvality a luxusu. Každý výrobek Aurora skrývá příběh, italský příběh, který snoubí modernost a tradici.

Aurora - výběr hodnot

Po téměř sto let existence je jméno Aurora synonymem vysoké kvality, dobrého vkusu a špičkové italské řemeslné kvality. První plnicí pero, které bylo vyrobeno v roce 1919, je dnes považováno za kultovní výrobek, který je prvním v řadě úspěchů, s nimiž je značka svázána. Tyto úspěchy nespočívají pouze v klasickém designu, ale především v hodnotách, které Aurora zastupuje jako například znalost toho, jak věnovat čas věcem, které mají opravdovou hodnotu, myšlenkám, pocitům, kráse a kultuře. Tyto hodnoty jsou nadčasové stejně jako tvary a vzácné materiály, které charakterizují výrobky Turínské společnosti.

Aurora je víc než jen nástroj k psaní, je to životní styl. Napětí mezi moderním a tradičním je motorem rozvoje a odráží se ve filosofii společnosti Aurora, která je inspirována minulostí a současně ukazuje budoucí vývoj. Každé pero je pevným bodem, odkazem pro budoucí generace. Objekt věnovaný těm, kteří dokážou ocenit čas a jeho mistry.

 

 

PŘÍBĚH OCHRANOVSKÉ HVĚZDY

    

Původ všech vánočních hvězd   

Herrnhuter Stern (Ochranovská hvězda), která vznikla před zhruba 160 lety v zámku Herrnhutské jednoty bratrské, je považována za pramáti všech vánočních hvězd. První hvězda z papíru a lepenky zazářila počátkem 19. století v internátních pokojích Herrnhutské jednoty bratrské. Hvězdu vyrobil jeden z vychovatelů při hodině matematiky a měla žákům pomoci lépe pochopit geometrické útvary. Od té doby vyráběly děti hvězdy vždy o první adventní neděli a tento zvyk s sebou přenesly i do svých rodin.    

 

Počátek manufaktury   

Obchodník Pieter Hendrik Verbeek vymyslel koncem 19. století první stabilní, skládací hvězdu. Nové na této hvězdě bylo perforované kovové tělo s drážkami, do nichž se daly zasouvat papírové cípy s kovovými okraji. Díky tomuto vylepšení bylo možné hvězdy poprvé posílat složené a prodávat je nejprve v Herrnhutském misijním knihkupectví. 

  

Jediná opravdová s 25 cípy  

V následujících letech Verbeek tuto konstrukci dále rozvíjel, založil společnost »Sterngesellschaft mbH« a první hvězdu bez těla přihlásil k patentu v roce 1925. Tento model odpovídá dodnes používané konstrukci se 17 čtyřhrannými a 8 tříhrannými cípy. Od roku 1991 má firma název »Herrnhuter Sterne GmbH« a dosud vyrábí Herrnhuter Sterne (Ochranovské hvězdy) tradičním ručním způsobem.

 

 

HAMMANN

Firma F. HAMMANN je významným výrobcem v oblasti luxusního koženého zboží, a to již od roku 1864, kdy byla společnost založena v Německu, ve městě Offenbach. Veškerá používána hovězí kůže a kůže z vysoké zvěře je zpracována ručně

 

 

B & J - T.I.P.V., s.r.o.

Nedovolte času, aby snižoval hodnotu Vašeho majetku.


Drahé kovy jsou již po tisíciletí synonymem luxusu a vzácnosti, symbolem hodnoty, která neztrácí svou cenu. Investice do předmětů z drahých kovů patří z dlouhodobého hlediska k nejbezpečnějším způsobům, jak uchránit reálnou hodnotu svých peněz.


Motto společnosti B & J - T.I.P.V., s.r.o. zní: „Tempus in parte vestra“ neboli  „Čas na Vaší straně“. Pokud tuto investici učiníte, čas již nebude snižovat hodnotu Vašeho majetku. Zakoupení mincí z drahých kovů je bezpečným investičním nástrojem, neboť i přes výkyvy, které mohou být v některých obdobích i dramatické, v měřítku dlouhodobém si zlaté či stříbrné mince uchovávají nepopiratelnou vnitřní hodnotu v ceně použitého drahého kovu a vysokou míru směnitelnosti.


Činnost společnosti B & J - T.I.P.V., s.r.o. vychází z mnoha let bohatých zkušeností s finančními trhy, investicemi do drahých kovů a numismatikou. V současné době nabízíme 1. emisi stříbrných mincí v kvalitě PROOF společnosti B & J – T.I.P.V., s.r.o. Další emise jsou v přípravě.

metodami, které zachovávají její přirozenou texturu. Veliký důraz se klade na zpracování detailů.

 

EL CASCO

 

Historie společnosti El Casco se datuje od roku 1920, kdy se Juan Solozabel Mendive a Juan Olave Bilbao, dva zaměstnanci zbrojní společnosti Orbea S.R.C., rozhodli založit vlastní podnik na výrobu vysoce kvalitních revolverů. Ty byly vyráběny pod třemi obchodními značkami (El Casco,  Duque a Tegon) a brzy se staly vyhledávanými pro jejich vyjímečnou kvalitu. Zakladatelé investovali do strojírenského vybavení jako například speciálních vrtáků, soustruhů, frézovacích strojů, lisů, výstružníků, tiskáren, leštiček a galvanovny.

Změna ve výrobním programu nastala po velké hospodářské krizi v roce 1929, kdy byla zastavena výroba zbraní a společnost zahájila produkci kancelářských výrobků. V roce 1934 započala také výroba legendární sešívačky M-5, která je od té doby jedním z nejprodávanějších výrobků El Casco.

Během občanské války ve Španělsku byla továrna úplně vybombardována. Znovu byla vybudována ve španělském městě Eibaru. Kancelářské příslušenství jako ořezávátka na tužky, dávkovače na lepící pásku a těžítka byla zařazena do výroby v letech 1936.

Od roku 1993 společnost přidala do programu nové luxusní položky a zařadila se tak mezi nejvýznamnější výrobce kancelářského vybavení. Po více než 70 let zůstává firemní filozofie a stěžejní hodnoty stejně důležité a silné: výkon, vysoká kvalita, spolehlivost a design.

 

 

LEUCHTTURM 1917

Značka Leuchtturm1917 byla založena před více než 90 lety, v roce 1917, a od té doby se její výrobky řadí mezi nejprodávanější a nejznámnější mincovní doplňky na trhu. V současnosti nabízí okolo 15.000 druhů produktů a patří k vedoucím značkám výborně ceněných na trhu doplňků pro sběratele ve více než 120 zemích světa.

Skutečnost, že ve výrobcích Leuchtturm1917 sběratelé schraňují a prezentují své cennosti, je důkazem vysoké kvality.

 

 

S LÁSKOU A CITEM PRO DETAIL - TREULEBEN & BISCHOF

Společnost Treuleben & Bischof byla založena v Mnichově v roce 1917 a od této doby svou firemní koncepci příliš nepozměnila. Treuleben & Bischof (Te&Be), která je v rodinném vlastnictví již po třetí generaci, je stále věrná náročné ruční výrobě s takovou kvalitou, kterou byste jinde marně hledali.

Te&Be nabízí nádherné produkty, které si získají Vaše srdce a budou s Vámi po celý život. Takto můžete předat pro Vás důležitý odkaz a vkus dalším generacím.

Tradice

V minulosti nemusely být věci nevyhnutelně lepší, ale rozhodně byly vyrobeny poctivě a kvalitně. Ve firmě Treuleben & Bischof je tradiční řemeslo základem veškeré výroby. Kde jindy by složitě ručně činili a barvili kůži. Kde jinde by ručně prošívali vazby diářů a kalendářů. Značka Te&Be si nestojí jen za vysokou kvalitou zpracování s důrazem na detail, ale také symbolizuje jistotu ve stále se proměňujícím světě.

Te&Be vyrábí jedny z nejlepších kancelářských doplňků na světě. A zde je naleznete důvody, proč tomu tak je:

Kůže: Te&Be požívá přepychu mít vlastní dodavatele kůže, kteří ji vyrábí přímo pro ně a z té si následně pro své výrobky volí tu nejkvalitnější. Te&Be k výrobě používá pouze exkluzivní italskou kůži, ze Santa Croce, města poblíž Florencie, které je centrem italského ručního vydělávání kůží.

Papír: Pro veškeré diáře si nechává vyrobit kvalitní, luxusní, žlutohnědě zabarvený papír s hedvábným povrchem. Pro některé z výrobků, například pro návštěvní knihy, používá dokonce i ručně vyráběný papír.

Řemeslné zpracování: Obaly a desky jsou vyráběny pouze a jenom ručně. Zatímco strojová výroba obalu trvá přibližně 5 vteřin, řemeslníkům Te&Be zabere vytvoření detailů jako jsou elegantní a odolné rohy, které strojově není možné výrobit, 15 minut. Žebrování na hřbetech desek je také speciálním kvalitativním prvkem výrobků, jež jím dodává nadčasový, klasický vzhled Te&Be. Používána je nejkvalitnější dostupná vazba pomocí příze a atraktivní záložky. Stránky kalendářů z luxusní edice jsou lemovány zlatem či stříbrem, opět ručně.